Výlet do Lednice

10.6.2024 23:32

Dne 6. června 2024 se děti z 1.B a 2.A a  zúčastnily školního výletu do Lednice na Moravě.

První zastávkou našeho výletu byla prohlídka zámku Lednice. Během prohlídky jsme navštívili reprezentační sály, kde jsme obdivovali nádherné nástěnné malby, lustry a historický nábytek.

Po prohlídce zámku jsme se vydali na procházku parkem. Lednický park je známý svou krásnou krajinou a bohatou vegetací. Na konci prohlídky nás čekal Minaret, kde jsme spočítali všechny schody.

Poslední částí našeho výletu byla plavba lodí. Plavba byla pro děti velmi vzrušujícím zážitkem. Během ní jsme mohli pozorovat krásnou přírodu a vodní ptactvo, které obývá okolí řeky Dyje.

Celý den byl pro nás naplněn zajímavými aktivitami, které jsme si všichni velmi užili.